Emlak Sitem; MLS Emlak Havuzu Sistemi

Son Güncellenme Tarihi : 06 Şubat 21

Artık Gayrimenkullerinizi Binlerce Kat Daha Hızlı Satabilirsiniz? Nasıl mı EmlakSitem.Com MLS Emlak Havuz Sistemi ile!

Türkiye’de ilk defa yapılan, bu harika fikri ve MLS Emlak Havuz Sistemi yazılımını yakından tanıyın!

Emlak sektörü profesyoneli iseniz işiniz için EmlakSitem.Com çok seveceğiniz çok yararlı bir fikri hayata geçirdi. Artık bir emlak danışmanı veya bir emlak profesyoneli olarak mevcut portföylerinizi binlerce kat daha fazla kişiye ulaştırıp, çok daha hızlı satılmasını sağlayabileceksiniz!

MLS Emlak Havuz Sistemi Nedir?

MLS emlak havuz sistemi, temel olarak EmlakSitem.Com üyesi emlak ofislerinin yararlanabildiği, havuza dahil ettikleri emlak portföylerinden oluşan, büyük emlak ilan havuzudur. MLS emlak havuzu yazılımı, EmlakSitem.Com sitesi ile entegre olarak çalışmaktadır.

EmlakSitem.Com kullanıcısı emlak ofisi olarak EmlakSitem.Com’a emlak ilanı eklerken, ister portföyünüzde bulunan emlakların tamamını, ister sadece birkaçını bu havuza dahil edebileceksiniz.

Peki Neden Bir Emlak İlanını Bu Havuz Sistemine Dahil Etmek İsteyeyim?

Çünkü emlak sektörünün geleneksel çalışma biçimi yüzünden havuz sistemini kullanmak isteyeceksiniz. Bildiğiniz gibi evini veya bir başka gayrimenkulünü satmak isteyen bir emlak satıcısı, bir emlak ofisine gider. Satıcı, emlak temsilcisi ile anlaştıktan sonra, emlak temsilcisi de bu emlağı satmak için önce kendi iş bağlantılarını kullanır. Varsa, kendi portföyünde bu tip bir emlak arayan diğer müşterilerini arar. Bu şekilde hızlı bir bağlantı kurulamazsa, ardından emlak ilan sitelerindeki alanlarında bu satılık emlağın ilanını yayınlar ve satışı için talep gelmesini bekler. Kısaca geleneksel emlak satışı işleyişinde bu emlağın satış başarısı, emlak temsilcisinin sadece kendi iş networkü ile sınırlıdır.

MLS sisteminden yararlanan bir emlak temsilcisi ise daha hızlı veya satılması zor olacak bir emlağı, diğer emlak ofislerinin görebileceği şekilde EmlakSitem ortak alanında paylaşır. Artık bu emlak sadece kendi portföyünde değil, EmlakSitem’i kullanan diğer emlak ofislerinin de portföylerine dahil edilmiş olur. Diğer emlak ofislerine, bu tip bir emlak arayan kişi geldiğinde, havuzda listelenen bu emlakları da kendi portföyü gibi potansiyel emlak alıcısına gösterebilir.

Bu durumda satılmak istenen bir emlak, bir anda binlerce emlak ofisinin portföyünde de yer aldığından binlerce kez daha hızlı satılma şansı yakalar.

Aslında bu sistem pek çok emlak ofisinin yabancı olmadığı bir uygulamadır. Biz EmlakSitem olarak, gerçek hayatta birbirini tanıyan ve güvenen emlak ofislerinin sıklıkla yaptığı, tabiri “paslaşma” olan ve sözlü güvene dayanan bu uygulamaları, paslaşan her iki tarafın haklarını net olarak koruyacak şekilde sanal dünyaya aktardık. Çok Akıllıca Değil mi? Bu fikri sevdiyseniz hemen aklınıza gelen ilk soruya cevap verelim?

MLS Emlak Havuz Sistemini Nasıl Kullanacaksınız?

Bir emlağın satış süresi hakkında tereddütleriniz varsa ya da satıcı için hızlı satış en önemli kriter ise MLS emlak havuz sistemi tam aradığınız çözüm olacak. Örneğin bu emlak, kısıtlı kesimin ilgilenebileceği satılması zor bir fabrika binası veya şehirden uzak bir arsa ise MLS sisteminden yararlanabilirsiniz.

Peki Neden Benim Portföyümdeki Bir Emlağı Bir Başka Emlak Ofisi Satmaya İstekli Olsun?

Çünkü diğer emlak ofisleri de havuza eklediğiniz her emlağın satışıdan gelecek komisyondan sizin belirlediğiniz oranda pay alacaklar. Satışını hızlandırmak istediğiniz emlağın, başka bir emlak ofisi tarafından satılması halinde satıştan alacağınız komisyonun belli bir miktarını paylaşacağınızı, emlak ilanını MLS sistemine eklerken belirler ve ilan edersiniz. Bu paylaşacağınız miktar diğer emlak temsilcileri için uygunsa sizin emlağınızı onlarda satmak isteyeceklerdir.

Peki Havuza Dahil Ettiğim Emlak İçin Komisyonun Ne Kadarını Paylaşacağım?

Havuza dahil ettiğiniz her emlak için kendi belirlediğiniz oranda komisyonu paylaşacağınızı ilan edebilirsiniz. Sistem içine eklediğiniz emlak ilanlarınızı, ister sistemi kullanan tüm emlak ofislerine açık halde paylaşabileceğiniz gibi ister özel gruplar oluşturarak veya bu özel gruplara dahil olarak, kısıtlı sayıda emlak ofisi ile de paylaşabilirsiniz. Hem genel, hem özel havuzlara paylaştığınız emlaklar için farklı komisyon miktarları da belirleyebilirsiniz!

“Kazan-Kazan-Kazan” mantığı kurguladığımız bu sistem ile satışın üç tarafı olan hem emlak satıcısı, hem satıcının emlak temsilcisi, hem de emlağın satışına yardımcı olan üçüncü taraf emlak temsilcisi kazançlı çıkmış olacak.

Türkiye’de ilk defa EmlakSitem.Com’a entegre edilmiş bu harika fikri ve uygulamayı denemekte çok kolay! Bir emlak ofisi olarak EmlakSitem.Com üyesi olmanız yeterli. Siteye emlak ilanı eklemenin 2. aşamasında emlağınızı genel veya istediğiniz özel havuz sisteminde göster demeniz ve paylaşacağınız komisyonu belirlemeniz yeterli olacak.

Eminiz ki bu sistem ile aylardır hatta yıllardır portföyünüzün bir köşesinde satılmayı bekleyen tüm emlaklar çok daha kolay ve hızlı satılacak!

Tüm emlak sektörüne MLS sistemini ve EmlakSitem.Com’u kullanmak için davet ediyoruz. Bu daveti sadece kendimiz için de değil, tüm üyelerimiz içinde yapıyoruz. Çünkü artık ne kadar çok emlak ofisi EmlakSitem.Com’u kullanırsa, her üyemizin portföylerindeki emlaklar da o kadar hızlı satılmış olacak!

Sağlıklı ve Bol Kazançlı Günler Dileriz…Diğer Haberler