Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Evde Kalan Emlakçılara Yapılacaklar Listesi

Son Güncellenme Tarihi : 22 Mart 20

Sokaktaki hayatın durduğu günlerde günlük rutinimiz kökten değişti. Alışılan düzene ne zaman dönüleceği ise belirsizliğini koruyor. Şu bir gerçek ki çok hızlı bir şekilde de olmayabilir. Koronavirüsü hayatımızın tüm rutinlerini kalıcı olarak ta değiştirmiş olabilir. Peki emlakçılar olarak bu durumda ne yapabilirsiniz? İlk olarak insan dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı uyum sağlayan canlısıdır. O yüzden uyum sağlamaya başlayalım. İşte size yapılacaklar listesi;

  1. Hala herkesin ev, dükkan, ofis, arsa satın almaya ve satmaya ihtiyacı var. O yüzden emlakçılar olarak karantina günlerine ve karantina günlerinden sonrasına hazırlanmak gerekiyor.
  2. Internet en büyük iş aracımız olacak. Daha yoğun ve daha düzenli kullanmaya başlayalım.
  3. Evde oturacağınız süre içinde Internet üzerindeki tüm portföylerinizi elden geçirmeye başlayın.
  4. Kağıtlarınızda, dosyalarınızda bulunan emlak portföylerinizi emlaksitem.com başta olmak üzere ilan sitelerine yüklemek için bundan daha iyi bir zaman olamaz.
  5. Hali hazırda internet sitelerinde yüklemiş olduğunuz portföylerinizi düzenlemeye başlayın. İlanların açıklamaları ile başlayabilirsiniz. İlanların arama motorlarında nasıl kolay bulunacağı hakkında bilgi veren makaleleri okuyun. Ve buna göre ilanlarınızı tüm metinlerini elden geçirin.
  6. Başta Facebook, Linkedin, Instagram sayfalarınızı açın. Açıksa olan hesaplarınızın profillerini düzenleyin. Öncelikle daha güzel profil fotoğrafları için takım elbisenizi giyin ve güzel fotoğraflar çekip yükleyin.
  7. Telefonla kısa videolar çekmeyi öğrenin. Cesaretli olun. Önce deneme çekimleri yapın. İyi olduğunuzu hissettiğinizde konusu emlak olan videolar çekin ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.
  8. Sosyal medya hesaplarını da aktif kullanın. Siyasi, olumsuz ve sürekli portföy paylaşımları yapmaktan kaçınarak insanlara işinizi ne kadar sevdiğinizi gösteren paylaşımlar yapın.


Diğer Haberler