Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Evinizdeki Her Bölüm İçin Doğru Aydınlatma

Son Güncellenme Tarihi : 11 Temmuz 20

Doğru yapıldığında, aydınlatma, iç mekanı elit bir sonraki seviyeye taşır. Evinizdeki her odayı zahmetsizce aydınlatmak için önerilerimiz var:
Giriş: Bir avize ile aydınlatın. Ardından, bir masa veya zemin lambası ile tamamlayın.

Oturma Odası: Burası, parça veya gömme aydınlatmayı kullanmak için iyi bir yerdir. Odanızın ana oturma alanı varsa, aydınlatmayı ortalayın ve öyle kullanın. Zemin lambalarını gölgeli köşeleri aydınlatmak için gereken yere yerleştirin. Son olarak, vitrin veya başka bir büyük mobilya parçanız varsa, bir masa lambası eklemeyi düşünebilirsiniz.

Salon ve(ya) Yemek Odası: Salon ve Yemek odası, ışıklandırmanın en kolay odalarıdır. Ana kaynağınız, yemek masasının üzerinde ortalanmış büyük bir avizeden gelmelidir. Ek koyu köşeler varsa, tamamlamak için bir zemin veya masa aydınlatması kullanabilirsiniz.

Mutfak: Mutfak aydınlatması karmaşıktır. Mutfak ve yemek masası gibi odak bölgelerinde spot lambaları veya avizeler bulunmalıdır. 

Yatak Odası: İdeal olarak, yatak odalarında yatak sırt duvarında bir aydınlatma ve komodinlerde masa lambaları bulunur.

Banyo: Gömme aydınlatma yaygındır. Aynanın etrafına dağıtılacak görev ışıkları veya estetik bir dokunuş için küvetin üst kısmına aydınlatma da ekleyebilirsiniz.
Çalışma Odası: Gömme aydınlatma ile başlayın. Karanlık köşelere veya oturma alanlarına masa veya zemin lambaları eklediğinizden emin olun. Son olarak, ana çalışma alanınızda bir masa lambası kullananın. Estetik söz konusu olduğunda, güzellik bakanın gözündedir. Bununla birlikte, odanın geri kalanının evin diğer tarzları ile eşleştiğinden emin olun.Diğer Haberler