Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Evinizi Yeniliyorsanız Dikkate Almanız Gereken 10 Temel Nokta

Son Güncellenme Tarihi : 25 Temmuz 20

İleriyi Düşün: Evinizi yenilerken değişikliklerin ilerideki ihtiyaçlarınızı da karşıladığından veya çocuklarınız büyüdükçe ortaya çıkacak ihtiyaçlara nasıl uyum sağlayacağından emin olun. Örneğin, ev içinde düzen değişikliğinde küçük çocuğunuz varsa ilk olarak çocuklara nasıl daha kolay göz kulak olacağınızı düşünmelisiniz. Fakat çocuklar büyüdükçe gençler daha fazla gizlilik isteyeceklerdir. Bu durumda odaların düzeni bu gelişmeye esnek düşünülmelidir. Çözüm, daha sonraki bir tarihte kapı veya bölücü ekleyebileceğiniz esnek bir alan tasarlamak olacaktır.

Her Şeyin Nereye Gideceğini Bilin: Radyatör, priz ve aydınlatma düzenlerinizi planlamadan önce tüm mobilyalarınızın nereye yerleştirileceğine karar verin.

Bazı Duvarları Koruyun: Kendinize duvar alanı bıraktığınızdan emin olun. Bu garip bir tavsiye gibi gelebilir, ancak özellikle planda bir düzene resim asmak veya mobilya koymak için duvarların kullanımı önemlidir. Bahçe veya manzaradan en iyi şekilde yararlanmak için görüşlerinizi dikkatlice planlayın ve çirkin koridorlara bakan pencereler koymaktan kaçının.

Döşemeyi Dikkatli Seçin: Bir zemini baştan kabul etmek kolaydır. Fakat değişim zamanı geldiğinde önce pratik kullanımı düşünmelisiniz. Örneğin bir mutfakta sert bir zemin laminant parkeden daha pratik kullanıma sahip bir seçim olacaktır. Evet, ahşap bir zemin mutfakta güzel duracaktır fakat karar vermeden önce, ne kadar bakım gerektiğine ve kullanım sırasında ne kadar zarar görebileceğini konusunda gerçekçi olun. 

Havalandırmayı Düşünün: Büyük camlı yaşam alanlarında havalandırma için bir veya iki küçük pencere eklemeye çalışın. Örneğin geniş bir kapı muhteşem görünür ve yaz aylarında açık havada eğlenmenizi sağlar. Ancak, soğuk günlerde odayı havalandırmak için sadece küçük bir açıklık istediğiniz zamanlar olacaktır.

Yer Kaybetmeyin: Evinizde depolama alanı olarak kullanılabilecek az kullanılan alanları düşünün. Merdivenlerin varsa bunların altları harika bir alan olabilir. Ancak bu tip yerlerinde erişimi ve kullanımı zor olabilir. Evin depolama alanları konusunda esnek ve verimliliği yüksek çekmecelere ve dolaplara bölmenize izin verecek harika tasarımlara göz gezdirin.

Özel Depolama Alanı Seçin: Depolama, asla yeteri kadar sahip olamayacağınız bir pratikliktir. Gereksinimlerinizin ne olduğunu düşünün. Saklamak için neye ihtiyacınız olduğunu seçtiğiniz depolama alanını belirler. Bu sebeple genel depolama çözümlerinden çok özel depolama alanlarına yönelin. Özel depolama, genel amaçlı bir dolaptan daha verimli ve kullanışlıdır.

Akıllı Ayrıntılar Ekleyin: Örneğin çamaşır için ayrı bir odaya sahip olacak kadar şanslıysanız, mümkün olduğunca verimli olduğundan emin olun. Kurutma yapan bir çamaşır makinesi almak kurutma makinenize ihtiyacı ortadan kaldıracak, Ve raflara daha fazla alan açılacaktır. Alanı verimli kullanmak için yeni ekipmanları ve tasarım detaylarını planlara ekleyin.Diğer Haberler