Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Bir Ev Satın Alırken, Tasarruf Etmenin Kolay Yolları

Son Güncellenme Tarihi : 08 Temmuz 20

Bir ev satın almaya karar vermeden önce biraz para yatırımı yaptığınız için kendinize teşekkür edeceksiniz. Ortak istek akıllı tercihler ile gelecekteki evinizin değerinin yaklaşık yüzde 20'sini kurtarmaktır.

Bir ev mi satın alıyorsunuz? Ev satın alma sırasında tasarruf etmenin bazı yolları;

Kredi Seçenekleri: Kredi seçeneklerinin çeşitliliği hakkında bilgi edinin. Kısa vadeli kredilerin aylık ödemeleri daha yüksek olabilir, ancak muhtemelen daha az faiz ödersiniz. Kredi sözleşmeleri içindeki küçük yazılar çok belirleyici olabilir. Kredi imkanlarını iyi araştırın.

Diğer Görüşleri Alın: Mükemmel evi bulduğunuzda, heyecana kapılmak ve maliyetli olabilecek küçük sorunları kaçırmak kolaydır. Evi sizinle birlikte gezmek için deneyimli aile ve arkadaşlarınızı bir araya getirin.

Fiyat Üzerinde Pazarlık Yapın: Bir ev alırken her şeyi müzakere etmelisiniz. Fiyat üzerinde pazarlık yapın ve mutlaka bir karşı teklif sunun, fiyatın makul olduğundan emin olun.

Ev Almak İçin Acele Etmeyin: Çeşitli nedenlerle bir eve atlamak isteyebilirsiniz: Belki bekliyorsunuzdur ya da şimdiye kadar gördüğünüz en şaşırtıcı mutfağa sahiptir ve başka birisinin o evi almasını istemezsiniz. Fakat paniğe kapılmayın. Mahalleleri araştırmak için zaman ayırın. Anlaşmaları imzalamadan önce gereken özeni gösterin.

Denetiminizi İyi Yapın: Ev denetimi sırasında dikkat etmek çok önemlidir. Evi detayına kadar inceleyin. Ve not alın.

Evi Değerlendirin: Henüz netleşmemesi durumunda, ev harcamalarını azaltmak söz konusu olduğunda, her şeyi iki kez kontrol etmenizi öneririz. Evinizin değerini artıran bir dizi faktör olabilir ve değerin başlangıçta nasıl belirlendiğini bilmek vergilerinizi de düşürmeye yardımcı olur.Diğer Haberler