Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Evinizde Olması İle Sizi Mutlu Edecek Temel Tasarım Öğeleri

Son Güncellenme Tarihi : 23 Temmuz 20

Yeni bir ev satın aldığınızda tasarımını nasıl yapacağınız hakkında bazı ipuçları verebiliriz. Bu tasarım detaylarının evinizde olması sizi yeni evinizde daha da mutlu hissettirecek.

Rahat Oturma Alanı: Evinizde rahatlamak için bir yer olmalı, bu yüzden göründüğü kadar iyi hissettiren bir kanepe olmazsa olmazdır.

Depolama Alanı: Evinizi gerçekten dönüştürecek olan boya veya mobilyadan ziyade bir depolama alanıdır.

Aydınlatma Katmanları: Evinizin çoğu alanı, görev ve ruh hali aydınlatmasının bir kombinasyonundan oluşur. Bir düğmeye dokunarak bir alanın ortamını değiştirmenizi sağlaması açısından önemli bir unsurdur.

Desenli Doku: Her yerde istemeyebilirsiniz, ancak, doğru bir şekilde seçildiğinde, desen ve doku dekorunuza kişilik ve sıcaklık katması açısından önemli bir malzemedir.  

Yemek Alanı: Küçük bir evde veya dairede yaşıyor olsanız bile, yemek için belirlenmiş bir alan şarttır. Bu, mutfakta bir tezgahın altına sıkışmış bir çift tabure bile olabilir. 

Duvar Resimleri: İster raflara katlanmış olsunlar, ister oturma odasında duvarlara asılmış veya masalara yaslanmış olsun, duvar resimleri karakter ve kişiliğinizi yansıtması açısından önemlidir. 

Dinlendirici Bir Yatak Odası: Yatak odanızı sadece birkaç kişi görecek olsa da unutmayın her gün kullanacaksınız. Yatak odanız sakin, dinlendirici bir alan olmalıdır. 

Koyu Tonlu Boya: Genellikle soluk, nötr renkler tercih etseniz bile, koridorlar ve banyolar gibi daha küçük alanlara karakter getirmek için daha koyu tonlar önemli bir detaydır.

Doğal Malzemeler: Her odaya sıcaklık ve özgünlük aşılamak için birkaç doğal malzeme eklemeye çalışmak gerekir. Ahşap, jüt veya taş iyi seçenekleri uygundur.Diğer Haberler