Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Bir Yaz Evi İçin Mükemmel Boya Renkleri

Son Güncellenme Tarihi : 20 Temmuz 20

Satın aldığınız evler için yeni bir tasarım planlaması yaparken seçeceğiniz boya renkleri yaşam alanınızı size özel yapacaktır. Ev ofisler için ilham verici tonlardan oturma odaları için sakinleştirici renk tonlarına kadar, evinizin dekorasyonu için tasarımcılar tarafından tercih edilen neşeli boya renkleri bu yaz renkleriyle yazın havasına girmeye hazırsanız, bu renkler evinizin duvarlarında denemeye değer.

Canlı Yeşil: Hiçbir şey yaz aylarında canlı bir yeşilin gölgesi gibi yaz canlılığını hissettiremez. Yemyeşil tarlalar, tropik ağaçlar, çiçekli ormanlar. Yazın enerjisini ve canlılığını odanıza çağırmanın anahtarı canlı yeşil renkler olabilir. Cesur olmak demek cesur bir renk tonu seçmektir.

Şeftali Pembe: Evinizde daha genç ve mutlu bir his istiyorsanız biraz pembe, biraz şeftali rengi ikilisi gerçekten evinizde eğlenceli bir alan oluşturur.

Parlak Kırmızı: En küçük formda bile parlak bir kırmızı sıçratma efekti odanıza büyük bir detay katabilir. Her alana çok fazla etki katacak enerjik, eğlenceli ve şık bir renk.

Yumuşak Mavi: Hiçbir şey bir mekanı yumuşak maviden daha rahat hissettirmez.  Odaya yaz güneşinin ışığının akmasıyla sakinlik hissi verir. Özellikle bu renk yatak odalarında muhteşem bir tercih olabilir.

Doymuş Mavi: Giriş salonundaki maviyi daha canlı hale getirmek için, ışık hüzmelerinin oynamasına izin veren yarı parlak bir kaplama seçin.

Turuncu: Rengin farsçası kavuniçidir. Yaz aylarında herkesin çok sevdiği bir kavunu hatırlatır ve evinize her zaman taze görüntü verir dingin bir hava katar.

Mavi Yeşil: Mavi-yeşil tonlar evinize net, sakin bir deniz görünümü verir. Spa benzeri bir banyodan sakin bir yatak odasına, renkli bir oturma odasına ve hatta bir koridora kadar her alanda kesinlikle çarpıcı görünecektir. Duvarların dışında, havadar, açık gökyüzü hissini evinize getirmek için tavanınızı da temiz bir açık maviyle boyamaya çalışabilirsiniz.

Güneş Renkleri: Turuncu tonların sıcaklığını pembeler ve sarıların tonlarıyla birleştirmek, güneşin rengini iç mekanlara getirir ve uzun yaz günleri için idealdir. Yaz için en uygun boya renklerinden Nikel rengidir. Nikel duvar rengi, dolap rengi ve hatta vurgu rengi gibi birçok farklı alanda uygulanabilen mavi tonlara sahip şık ve çok yönlü bir açık gridir. Bu tonlar zihni canlandırır, üretkenliği artırır ve odaklanmanıza yardımcı olurken, sakinleştirici ve sakin bir estetik üretir.Diğer Haberler