Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Sattıran Emlak İlanı Başlığını Nasıl Yazarım?

Son Güncellenme Tarihi : 12 Temmuz 20

Emlak ilanı hazırlamak incelik ve özen ister. Binlerce ilan içinden sıyrılmak için ise “emlak ilanı başlığı” tek kurşununuz olabilir. İlanlar içinde gezinen birini bir cümle ile etkileyip ilanınıza çekmelisiniz. İşte o cümle nasıl olmalı?

  1. İlan verdiğiniz mülkü tanıyıp vurucu özelliğini belirleyin. Lüks mü? Okula yakın mı? 2 Yatak odalı mı? Tavsiyemiz konum ile başlayan özellikleri ilk plana alın. Ne de olsa emlak sattıran 3 kural var. Konum, konum ve yine konum. Konumu kötü ise konumu es geçebilirsiniz. Konumdan sonra diğer vurucu özellikleri ekleyebilirsiniz.
  2. Başlığı 75 ila maksimum 90 karaktere (harfler ve rakamlar) kadar uzatabilirsiniz. Fazlası uzun ve abartılı görüneceği gibi arama motorları tarafından da sevilmeyecektir. Daha kısası ise ilgi çekmeyecektir.
  3. Her ilan başlığına, başka ilanların arasından sıyrılacak yaratıcı kelimeler ekleyin. Ancak orijinal olacağım diye de komik duruma düşmeyin. Başlığınız emlak bedeli ile alakalı bir yaratıcılık içermeli. Her durumda kulağa ucuz gelen hitaplardan uzak durun. Başlıkta “Sen” hitabı yerine “siz” kullanın. Ve başlıkta merak uyandıran sorular da sorabilirsiniz.
  4. Tüm ilan başlığını büyük harfler ile yazmak bir tercih. Bir diğer tercih ise mülkün vurucu özelliklerini büyük harflerle yazmaktır. İlanda kullanacağınız bu yöntem Google arama sıralamaları içinde pek yararlıdır.

Bu tavsiyelere göre bir başlık yazalım o zaman; “Çeşme ALAÇATI’da Bu Fiyata, Böyle BAKIMLI, HAVUZLU Bir VİLLA Bulabilir Misiniz?”

Unutmayın, emlak ilanı, başlığı kadar her detayı ile özenli olmalıdır. Diğer, “Emlak İlanı Nasıl Hazırlanmalı” bilgilerini EmlakSitem.Com’daki “Haberler” linki altında bulabilirsiniz.Diğer Haberler