Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Düşük Bütçeli Ev Dekorasyon Teknikleri

Son Güncellenme Tarihi : 13 Temmuz 20

Düşük bütçeniz var ama yeni satın aldığınız veya yeni kiraladığınız eve estetik bir dokunuş katmak, yeni evinizi kendinize özel mi yapmak istiyorusunuz? Önerilerimizi okuyun:

Kendiniz Yapın; Harvard'da 2012'de yapılan bir araştırma insanların kendilerinin inşa ettikleri şeylere daha yüksek bir değer verdiğini ve onları profesyonellerin çalışmalarına eşit değerde gördüklerini öngördü.

Mobilyaları Yeniden Düzenleyin; Sadece mobilyaları yeniden düzenleyerek bir odanın görünüşünü önemli ölçüde değiştirebilirsiniz. Örneğin, oturma odanıza girdiğinizde ilk gördüğünüz şey kanepenin arkasıysa, bu büyük mobilya parçası, odadaki trafiği engeller. Kanepeyi karşı duvara taşımak, yeni bir odak noktası oluşturabilir.

Çok Amaçlı Mobilya Aksesuarları; Tüm evinizi aradıysanız ve odanız için uygun bir mobilya parçası bulamadıysanız, henüz pes etmeyin. Bazen eski bir parçayı yeni bir amaca çevirerek istediğinizi yapabilirsiniz.

İkinci El Mağazalarından Alışveriş Yapın; Sahip olduğunuz bir şeyi kullanarak ihtiyacınız olan mobilyaları elde etmek mümkün olmayabilir. Yeni bir parça satın alsanız bile, yepyeni olması gerektiği anlamına gelmez. İkinci el mobilyalar için ödeyeceğinizden çok daha fazlasını bulabileceğiniz birçok yer var.

Boyayı Yaratıcı Kullanın; Bir odayı dönüştürmenin en ucuz yollarından biri boya kullanmaktır. Birkaç saat içinde, soluk veya pis duvarların tekrar taze görünmesini sağlayabilir veya tamamen farklı bir görünüm için renklerini değiştirebilir.

Duvar Kağıdı Kullanın; Boyalı bir duvara göre daha kolay temizlenebilen dayanıklı bir yüzey oluşturur. Ancak büyük alana uygulamak maliyeti artırabilir bu yüzden küçük bir alanı vurgulamak için az miktarda kağıtla büyük bir etki elde edebilirsiniz.

Ahşap Ekle; Duvarlarınızı canlandırmak için bazı ahşap işleri ekleyebilirsiniz. Biraz dekoratif ahşap işi, uygun bütçe ile sade bir odayı özel bir odaya dönüştürebilir.Diğer Haberler