Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Hangi Kiracı Adayına Hangi Kiralık Ev Önerilir?

Son Güncellenme Tarihi : 08 Ekim 20

Bir emlak danışmanı olarak herkes kesimden kiracınız olacaktır. Fakat ilk andan müşterinizi kaybetmemek için elinizdeki emlak portföyünden ilk hakkınızda doğru evi göstermek müşteriyi hemen kazanmak için önemlidir. Her kiralık evi herkese önermeniz bu açıdan doğru olmaz. Kiracılar zaten sürekli ev bakmaktan yorgun durumda olabilir. O gün içinde bakabilecek minimum ev ile en doğru seçenekleri değerlendirmek isterler. Bu durumda elinizdeki kiralık ev portföyünü potansiyel müşterilerinize göre nasıl kullanmalısınız? Genel olarak hangi kesimler ne tip evler ararlar. Bir emlak danışmanı olarak temel olan bilgileri emlak sektörüne yeni girmiş meslektaşlarımız için tekrar hatırlatmak istedik.

Elbette buradaki maddeler bir genelleme olmasına karşın, ilk etapta kiracıların nasıl bir bütçelerinin olduğunu ve hangi istekleri önplana aldıklarını iyi dinlemek ve iyi analiz etmek gerekir.

Bekar Kişilere Önerilecek Kiralık Evler

Yeni işe başlamış, kiralık yer arayan kişilerin yaş ortalaması 20’li yaşlar ise stüdyo daireler, 1+0 veya 1+1 evleri önerebilirsiniz. Yaş ortalaması biraz daha büyük ise ulaşım imkanlarına yakın ve otoparkı olan 2+1 evler idealdir.

Yeni Evli Çiftler

Orta gelir düzeyli çalışan kesimden olan yeni evli çiftler için 2+1 ve açık mutfaklı evler önerilerinizde ilk sırayı alabilir.

Tek veya İki Çocuklu Aileler

3+1, okula yakın, toplu ulaşıma yakın daireler aileler için idealdir. Bu tip ailelerin muhtemelen 2., 3. Kiralık evleri olduğundan daha yeni yapılmış, otoparklı, doğalgazlı evler önermenizi tavsiye ederiz.

Kalabalık Aileler

Bu tip aileler için müstakil evler, villa tipi evler yine okul ve ulaşım imkanlarına yakın olacak şekilde ilk etapta önerilecek kiralık evler olacaktır. Bütçeye göre oda sayısı yüksek ve ebeveyn banyolu evler kalabalık aileler için ideal olacaktır. 

Öğrenciler

Öğrenciler genelde 2 veya 3 kişi bir arada olacak şekilde daire kiralarlar. Üniversitelere yakın, eşyalı daireler öğrenciler için ideal evlerdir.Diğer Haberler