Seçkin Emlakçıların Vazgeçmediği 10 Zaman Yönetimi Kuralı

Son Güncellenme Tarihi : 13 Ocak 23

Elit gayrimenkul uzmanları, bu etkili zaman yönetimi hilelerini sürekli olarak günlük yaşamlarına entegre ediyor. Hepimiz haftada 80'den fazla saat çalışan ve bunu gösterecek yeterli zamanı kalmayan insanları tanıyoruz. Kalıpları kıran ve kolaylıkla süperstar sonuçlara ulaşanları da görüyoruz. Hepimiz için günde 24 saat ve haftada 168 saat var. Geçip gidenler ile mükemmel olanlar arasındaki fark nedir? Deneyimlerimize göre, seçkin emlak ekipleri ve emlak komisyoncuları, bu maddeler ile zaman yönetimi hilelerini sürekli olarak günlük yaşamlarına entegre ediyor.

1)    Her varsayıma meydan okuyun

Herkesin yaptığını yaparak seçkin bir zaman yönetimi elde edemezsiniz. Oyunun ustaları tüm kuralları bilir. Onları o kadar yakından tanıyorlar ki, onları tam olarak nerede kırabileceklerini biliyorlar. Verimlilik ve etkililik tüyoları, yılbaşı sabahında saklanan hediyeler gibidir. Her yerde, onları aramaya istekli olanlar tarafından keşfedilmeyi bekliyorlar.

2)    Zaman yatırımınız konusunda acımasız olun

ROI (yatırım getirisi) ve ROR (ilişki getirisi) tarafından yönlendirilme konusunda acımasız olun. Yaptığınız her şeyi, kârlılığınıza veya sizin için önemli olan ilişkilere nasıl katkıda bulunduğuna göre değerlendirin. Yatırım getirisi, satın aldığınız her şey için filtreniz olmalıdır. Kendinize "Bu satın alma işleminden ne kadar para kazanabilirim?" diye sorun.
Hedefiniz 10X getiri. 2X getiri kabul edilebilir. Net bir cevap olmaksızın daha azı veya daha kötüsünden kaçınılmalıdır.
İnsanlar söz konusu olduğunda, ROR veya ilişkilerin getirisi sizin ölçünüzdür. Diğer kişiye ne kadar değer katıyorsun? Herhangi bir hizmet işletmesi sadakat yaratarak yönlendirilir. Sadakat, paylaşılan anılar tarafından yönlendirilir, insanların harika hissetmelerini sağlar ve ihtiyaçları ortaya çıkmadan önce tahmin etmenin yollarını arar.
Dünyada milyarlarca insan var. İnsanlar olarak, herhangi bir anda birkaç yüz kişiyle anlamlı bir ilişki kurma kapasitemiz var. Bariz sonuç, zaman ve enerjinin kıymetini bilen insanlarla en iyi şekilde yapabileceğiniz ilişkilere yatırım yapmaktır.

3)    Ekipler içinde ekipleri büyütün, ancak 40 yıl önceki komisyonculuğu yeniden oluşturmayın

Takımlar, aracılık modelinin evriminin bıraktığı boşluğu giderek daha fazla dolduruyor. Yaptıkları gibi, aracılık modelinin neden geliştiğini de öğreniyorlar. Bu modeldeki karlılık aşınmaya devam etti.
Seçkin bir zaman yönetimi elde etmek için, proaktif bir şekilde doğru koltuklar için doğru insanları bulmalısınız; bu, kişinin değerlerini, hedeflerini, kişiliğini ve becerilerini içeren çok katmanlı bir yaklaşıma sahip olmanız anlamına gelir. Bunlar, marka vaadiniz, büyüme stratejiniz ve müşteri hizmetleri standartlarınızla uyumlu olmalıdır.

4)    Bir yönetici gibi iletişim kurmayı öğrenin

Yöneticilerle iletişim kurarken, anlatmak istediğinizi özetleyen bir cümle ile başlamalısınız. Çoğu yöneticinin, sorduğunuz şeyle alakasızsa, arka hikayeyi dinleyecek zamanı yoktur.
Çoğu zaman, kişi, muhakemenize güvendiği veya soru makul göründüğü için, sorduğunuz şeye katılacaktır. Daha fazla bilgiye ihtiyaçları varsa, o zaman sağlayın.
Elit zaman yönetimi 30-3-30 kuralını kullanır. 30 saniye veya daha kısa sürede ifade edilen nokta ile başlayın. Ardından, gerekirse 3 dakikalık bir yönetici özeti ile takip edebilirsiniz. Sorun daha karmaşıksa, ayrıntıları 30 dakikaya sıkıştırın. Biriyle ne kadar uzun süre çalışırsanız, o kadar çok 30 saniyenin günlük sorunların yüzde 90'ına cevap almak için yeterli olduğunu göreceksiniz.

5)    Neyin işe yaradığına odaklanın

Aktif müşterilerinizin nereden geldiğini tam olarak bilin. Boru hattınızda hangi aşamada olduklarını ve bir sonraki aşamaya geçmek için hangi tetikleyicinin olması gerektiğini bilin.
Bunu bir pano biçiminde görselleştirmek, çoğu lider için son derece yararlıdır. ROI veya ROR kapsamı dışında kalan şeylere zaman veya enerji harcamayın. Sektörümüz iki kampa ayrılıyor. Biri kurşun avcıları. Oynamak için para verenler bunlar. Dönüşüm hunileri, ölçümler, ISA'lar ile çalışıyorlar ve geniş insan havuzlarına hizmet veriyorlar.

Bu şekilde yapılandırılmış çok sayıda elit ekip ve komisyoncu var ve bunlar öldürüyor. Onlar için oyun, hacimli bir oyundur. Bu, teknoloji dünyasında rekabet etmek için yüz milyonlarca dolar gerektiren bir rekabet. Büyük portallar lider akışına hükmediyor ve kontrol ediyor. Ayrıca olası satış başına maliyetin ne olduğunu da dikte ederler.
Seçkin ekiplerden ve aracılardan oluşan ikinci grup, saplantılı bir şekilde ilişkilerde sadakat oluşturmaya odaklanıyor. Bu felsefe, ekibin veya aracı kurumun iş defterinin çok önemli olduğu, yerel önceliklidir. Temsilciler ve ekipler, her ilişkiyi amaçlı bir şekilde geliştirir. İnsana yatırım yaparlar. Bu model için gayrimenkul uzmanının değeri, işlemin üzerindedir. Uzun oyunu oynuyorlar. Bu model, nicelikten kaliteye geçen butik bir modeldir.

6)    Tüm tekrarlanabilir görevlerinizi sistemleştirin

Kişilik olarak ancak bir yere kadar büyüyeceksin. Bunu geçtikten sonra, kaldıracın gücü gerekli hale gelir. Sistemler, süreçler ve prosedürler seçkin ekiplerin ve aracı kurumların ölçeklenip büyümesini sağlar. Tekrar eden her şey bir sisteme dönüştürülebilir.
Sistemi ne kadar çok kullanırsanız, iyileştirme yoluyla o kadar iyi olur. Sistemler sorunsuz çalışırken, onları daha iyi hale getirmek uygundur.
İşletmenizdeki her sistemi müşterilerin veya hizmet verdiği kişilerin gözünden değerlendirmelisiniz. Bu konuda takıntılı olun. Verimlilik mükemmeldir, ancak yalnızca tüm paydaşlar için gerçekten işe yararsa. Gayrimenkul sürekli değişen bir iştir ve her sistem, sonuçlardan ve evriminden sorumlu ve mesul biri tarafından "sahiplenilmelidir".

7)    Kenar boşluklarında oluşturun

Kenar boşlukları, zamanınız ve paranızdaki dolgulu alanlardır. Günümüz dünyasında herkes meşgul. Elit zaman yönetimi uygulayanlar üretkendir.
Üretken olmak için, zihinsel boşluk için zamanları hesaba katmalısınız. Dış gürültüyü kapatmak için zaman ayırın ve bilinçaltınızın çalışmasına izin verin. Birkaç dakikalığına duraklattığınızda bu kadar çok sorunun çözülmesi veya harika fikirlerin üretilmesi inanılmaz.
Seçkinler, marjlar oluşturdukları için hızlarını koruyabilirler. Oyundaki en iyiler, GCI'da ortalamanın milyonlarca fazlasını yapıyor ve bunu daha kısa sürede ve çok daha iyi bir yaşam kalitesiyle yapıyor. Her günün sonunda zamanınızın olmadığını ve bitkin olduğunuzu fark ederseniz, bu adımla başlamanız gerektiğini gösterir.

8)    Güçlü yönlerinize odaklanın

Seçkinler, gerçekten parlak oldukları bir avuç şeye odaklanırlar. Zayıf noktaları etrafında idare ederler. Neyin kötü olduğunu kabul etmeden, neyin iyi olduğunu tanımlayamazsınız.
İşte nedeni: Diyelim ki çok çalışmak size yatırımınızdan yüzde 20 getiri sağlayacak. Bu çabayı en büyük getiriyi alacağınız yere harcadığınızdan emin olmak istersiniz. Ancak bunu yapmak için, aşağıda asılı duran meyveleri yapılacaklar listenizden çıkarmanız gerekecek.
Gelir getirici faaliyetleriniz gibi size en fazla getiriyi sağlayan şeylere odaklanarak başlayın ve ardından iyi olmadığınız veya açıkçası yapmaktan hoşlanmadığınız şeyleri devredin veya dış kaynak olarak kullanın.

9)    Uyku, egzersiz ve yemek yemeyi öncelik haline getirin

Yalnızca sağlığınızın izin verdiği ölçüde sert ve hızlı koşabilirsiniz. Kendinize ne kadar iyi bakarsanız, o kadar çok şey başarabilirsiniz. Uyku, zihinsel ve fiziksel iyileşmeniz için çok önemlidir. Bu, dikkat etmeniz gereken bir şeydir.
Egzersiz, genel enerji, canlılık ve zihinsel zeka ile yardımcı olur. Vücudunuzu kasıtlı olarak hareket ettirmek için günde 30 dakika ayırın.
Vücudunuzu beslemek için yiyin. Hiçbir egzersiz, zayıf bir diyetin üstesinden gelemez. Hoşgörülerinizin tadını çıkarmak için zaman ayırın; sadece onları ölçülü tutun.

10)    Müşteri beklentilerini önceden belirleyin

Seçkin ekipler ve komisyoncular, beklentileri proaktif olarak önceden belirleyerek zamanı yönetirler. Yanlış anlamalar ve iletişimsizlikler nedeniyle işimizde çok fazla zaman ve enerji harcıyoruz. Beklenmedik sorunlar ortaya çıkar. Her işlemde güvenebileceğimiz bir şey, bir şeylerin ters gideceğidir.

Profesyoneller müşterilerine gerçeği önceden söyler. Bilerek daha düşük beklentiler belirleyecekler. Elit ekipler ve komisyoncular, müşterinin beklediğinden daha iyi performans gösterebileceklerini bildikleri bir marj oluştururlar. Bu adım, yönlendirmeleri artırmanın ve müşteri memnuniyetini ve sadakatini artırmanın sırrıdır.

Elit zaman yönetimi hileleri, işin en iyileri tarafından kullanılır. Oyunlarının zirvesinde olanlar haftada 40 saatten az çalışıyor ve sık sık seyahat ediyor. Sevdikleri kişilerle bol bol vakit geçirirler. Seçkinler, kendilerine tatmin ve neşe getiren şeyleri yapmak için zaman ayırırlar. Kendilerine en önemli getirileri elde etmek için zamanlarını kasıtlı olarak kullanırlar.
Hepimiz aynı 24 saate sahibiz, tek fark? Elit zaman yönetimi uygulayanlar, zamanlarını akıllıca yatırmayı seçerler.Diğer Haberler