Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

TASARIM HARİKASI SIRA DIŞI BİNALAR

Son Güncellenme Tarihi : 28 Ağustos 18

 

1. Deniz Kabuğu Ev
Meksika'da bulunan bu şaşırtıcı ev, gökkuşağı renkleri ile içeriyi aydınlatan güzel bir mozaik duvara sahip.


 

2. Baloncuk Ev

İlk zamanlar moda tasarımcısı Pierre Cardin'e ait olan bu baloncuk evde üç yüzme havuzu, 500 kişilik bir amfi tiyatro ve Akdeniz'in muhteşem bir manzarası var.

 

 

3. Kaykay Ev

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde eski bir dünya şampiyonuna ait olan bu evin içindeki ve dışındaki her yüzeyde akrobatik hareketler yapılabilir.

 

4. Kilise Ev

Katolik Kilisesi iken güzel bir çatı katı eve dönüştürülmüş bu yapı 1870 yılında Hollanda'da inşa edilmiş.

 

5. Taş Devri Evi

Tam anlamıyla Çakmaktaşlar'ın evine benzemesi amacıyla tasarlanan bu ev Dick Clark'a ait ve bir yatak odası, iki banyosu var. Ayrıca evdeki her şey taştan yapılmış halde.

 

6. Cam Ev

Banyosu dışında bütün iç ve dış duvarlarının camdan yapıldığı bu ev Japonya'da bulunmakta.

 

7. Uçak Ev

Göl kenarındaki karavanının yanması sonucu Joanne Ussery, bu terk edilmiş Boeing 727'yi satın aldı.

 

8. Ayakkabı Ev

Pensilvanya'daki bu yol kenarı dinlenme tesisi birkaç kez el değiştirdi. Şimdi ise bu sıra dışı eve dönemsel olarak rehberli turlar geliyor.

 

9. Kayan Ev​

İngiltere'deki bu evin ahşap dış cephesinin tamamı dev bir açılır tavan gibi kayabiliyor ve böylece altındaki cam panelli dış görünümü ortaya çıkıyor.

 

10. Mantar Ev

İnanılması zor olsa da mimar Terry Brown bu evi satın aldığında evin oldukça normal bir görüntüsü vardı. Ev, Brown ve 35 öğrencinin ortak çalışmasıyla beraber birkaç yıl içerisinde bu hale gelmiş oldu.

 

11. Winchester Gizem Evi

Bu ünlü ev, tavana doğrudan götüren merdivenler, hiçbir yere götürmeyen kapılar gibi bir tuhaflığa sahiptir. Ev halka açıktır ve tam bir popüler kültür abidesidir.

 

12. Baş Döndürücü Uçurum Ev

Halen inşası bitmemiş olsa da, bu ev konsepti bir uçurumun kenarında tasarlandı, cam duvarlar evin üç tarafından okyanus görüntüsünü vermektedir. Yapımı tam olarak bittiğinde çatı zemin seviyesiyle bir olacak, böylece ziyaretçiler alt katlara daha rahat ulaşabilecek.

 

Kaynak (Onedio)


Diğer Haberler