Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Küçük Banyonuzu Daha Büyük Göstermek İçin Yapmanız Gerekenler

Son Güncellenme Tarihi : 18 Temmuz 20

Küçük banyolar için fikirler mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmanın ötesine geçer ve cesur tasarım öğelerinin evin en küçük alanlarında bile evde olabileceğini kanıtlar. Amaç, küçük (bazen penceresiz) banyoları daha az sıkışık, daha keyifli durumlara dönüştürmektir. Detaylar, banyonuzu evinizdeki bir sonraki favori alanınız haline getirilebilir.

Renklerinizi Açık ve Parlak Tutun: Ahşap zemin şehir banyosuna sıcak ve sakin bir his verir. Banyonuzda bir cam varsa, çerçevede kullanacağınız yumuşak nane yeşil renk tonu pencereden doğal ışığı yansıtır. Banyoda bağımsız bir küvet varsa onu çevreleyen alanda kullanacağınız ve maksimum ışığın girmesini sağlayacak hafif bir perde kumaşı odanın daha açık ve geniş hissedilmesini sağlayacaktır.

Birden Fazla Ayna Dahil Edin: Bir duvarın tamamını yansıtacak şekilde alanınıza birden fazla ayna ekleyebilirsiniz. Bu banyonuza daha derin bir görüntü katarak banyonuzun daha büyük görünmesini sağlar.

Cam Duş Kapıları Tercih Edin: Küçük banyo tasarımınıza sıfırdan başlıyorsanız, duş perdesini tamamen kaldırın. Küçük bir banyoda cam duş kapıları, alanın açılmasına yardımcı olarak banyonuzu rahatlatıp genişletecektir.

Büyük Ölçekli Duvar Kaplaması Deneyin: Duvar kaplamalarında küçük motifler seçmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak aslında büyük olması daha iyidir. Orta ve büyük ölçekli duvar döşeme desenleri bir alanı daha büyük hissettirebilir. Büyük fayans veya daha büyük mozaik deseni seçip seçmemek size kalmış; her ikisi de dar alanlarda illüzyon yaratır.

Banyo Fayansını Duşun İçinde de Kullanın: Kesiksiz çizgiler herhangi bir alana daha fazla derinlik verir. Zemine ve duşunuza aynı karoyu yerleştirerek banyonuzda bu konsepti kullanın. Etkisi banyonuzun daha büyük görünmesini sağlayan kesintisiz bir yüzeydir.

Duşa Raf Yerleştirin: En iyi küçük banyo fikirlerinden bazıları, sabunlarınız ve şişeleriniz de dahil olmak üzere depolama için alan yaratmakla ilgilidir. Duş alanınızda raf yoksa, binbir çeşit estetik raflar ile yaklaşık 20 dakika içinde bile bir raf kurabilirsiniz.

Alan Yaratmak İçin Bir Çıkıntı Kullanın: Banyonun tüm uzunluğu boyunca duvarda oluşturacağınız dar bir çıkıntı, ayna, diş fırçası ve diğer temel ürünlerin dağınıklığı toparlayacak bir raf görevi görür. Ayrıca banyonun daha düzenli görünmesini sağlar.

Banyo Aksesuarlarınızı Yükseltme: Sofistike aydınlatma banyonuza kişilik katar. Aydınlatma ve banyo armatürleri odanın mücevheri gibidir. Onları yüksek konuma getirmek banyonuzun derinliğini artıracaktır.

Lavabonuzu Yeniden Düzenleyin: Banyonuzu sıfırdan veya yenilemek için yeniden tasarlıyorsanız, küçük bir köşe lavabosu düşünün. Tam boy standart bir lavaboya sahip olmanız gerektiğini söyleyen bir kural yoktur. Bir köşe lavabosu da fonksiyonel olur, size bol miktarda alan sağlayarak temizlik yükünüzü de hafifletir.Diğer Haberler