Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Emlak Sattıran veya Satışını Zorlaştıran Kelimeler

Son Güncellenme Tarihi : 24 Haziran 20

Bir emlak ilanı yazarken fotoğraflar başrolde olsa da dikkat bir süre sonra açıklamalara yoğunlaşacaktır. Bu sebeple seçilecek kelimeler ilgilenenleri ilanda tutmaya veya uzaklaştırmaya yarayacak ilk cepheye dönüşür. Bu sebeple satmak veya kiralamak istediğiniz daireyi, evi, arsayı tanımlamak için kullanabileceğiniz ve gayrimenkul pazarlamasında iyi çalışan kelimele ve deyimlerin kısa bir listesi;

Anahtar Teslim, Gurme, Enerji tasarruflu, Usta işi yapı, Depreme dayanıklı zemin, Süit, Geniş, Paslanmaz ve dayanıklı malzeme, Bakımlı, Kusursuz, Güzel, Özenle korunmuş, Açık kat planı, Lüks, Restore edilmiş, Yenilenmiş, Sipariş üzerine yapılmış, Ultra modern, Özel, Yeniden dekore edilmiş, Saklanma yeri, Eğlence için tasarlanmış, İyi aydınlatılmış, İyi ışık alan, Gün boyu güneş alan, Rahat, Samimi, Parke zemin, Açık gökyüzünü görebilirsiniz, Sahilde, Satış fiyatı.

Ayrıca emlak ilanı açıklamalarında mahalleyi tanımlamak için, aşağıdaki kelimelerin kullanılması da ev satın almak isteyen alıcılar üzerinde olumlu bir etkisi olduğu görülmüştür; Merkezi konumda, lüks, prestijli, caddeye bakan kapılı, şehre yakın, aile dostu, ağaçlıklı, yürüme mesafesinde toplu taşıma araçlarına yakın.

Bir evi satan kelimeler varsa, emlak açıklaması ve listelemesinde olumsuz etkisi olabilecek kelimeler de vardır. Bu kelimeler yanıltıcı veya belirsiz olarak kabul edilirler. İşte bu kelime ve tanımlamalara bazı örnekler:

Potansiyeli olan, Pazarlık dahilinde, Görmek gerekir, Bodrum kat, Yeni boyalı, Metro veya otobüs hattının yakınında, Büyüleyici, İş bitirici, Kozmetik, Övüneceğiniz bir yer, Yatırım için uygun.Diğer Haberler