Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Ev Tasarımında, Konfor mu, Estetik mi?

Son Güncellenme Tarihi : 07 Temmuz 20

Kendi evinizi tasarlamak heyecan verici bir çaba olabilir. Internet ile beraber bilgi  kaynaklarının kolay erişilebilirliği sayesinde birçok pratik ev tasarım fikirleri bulabilirsiniz. Bununla birlikte birçok avangard tasarım havalı ve etkileyici görünebilir. Ancak umduğunuz kadar konforlu veya çekici olmayabilir. Göz alıcı yaşam tarzı olmayan sıradan insanlar olarak çoğumuz muhtemelen estetiğe göre konforlu olanı tercih ederiz.

Hayattaki her şeyde olduğu gibi, iki uç arasında bir denge kurmalıdır. Hem estetik hem de konforlu bir ev için;

•    Konfor; Ev, gevşemek ve rahatlamak için önemlidir. Bu mekanın tasarımında konfor öncelik olmalıdır. Örneğin, kanepe bu alandaki en önemli ve fonksiyonel mobilya parçasıdır. Oturma odanıza havalı görünen ultra modern görünümlü bir kanepe satın almak havalı olabilir. Ancak rahatlamak için uygun değildir. Bu nedenle, kanepe, yatak ve sandalyeler gibi mobilyalar konforun olduğu evde anahtar unsurlardır. 

•    Konut İçinde Denge; Bir mekan tasarlarken, mekanın işlevini ve amacını anlamak önemlidir. Mekanı tasarlarken bunu hesaba katarak hem estetik  hem de konforlu  bir ev tasarımı elde etmenizi sağlayacaktır. Örneğin, bir çalışma odası parlak olmalı ve kişinin odada iyi çalışmasına izin vermelidir. Oda renkleri açık olmalı ve alan mümkün olduğunca dağınık olmamalıdır. 

•    Tarzınızı Oluşturmak İçin Görsel Elemanlar Seçin; Örneğin yatak odanızı tasarlarken öncelikle en önemli iki işlevsel öğeye karar verin. Yatak ve gardırop. Ardından eşsiz bir başucu lambası, güzel bir halı, baskılı perdeler veya kendi tarzınız ve tercihiniz doğrultusunda oluşturduğunuz dekoratif ürünler ile tasarımı geliştirin.Diğer Haberler