Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Evinizde Depolama Alanı Nasıl Oluşturulur?

Son Güncellenme Tarihi : 10 Temmuz 20

Depolama alanları çoğu evde ilk ihtiyaçtır. Hiç kimsenin "Çok fazla dolabım var" diye şikayet   ettiğini duydunuz mu? Hayır. Bu nedenle zaten sahip olduğunuz alanları nasıl verimli kullanacağınızı öğrenmek önemlidir.

Evinizde ekstra depolama alanı oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçları ve püf noktalar:

Eşyalardan Kurtulun

Evinizde daha fazla depolama alanı yaratmanın ilk adımı kullanmadığınız eşyalardan kurtulmaktır. Dağınıklık enerjiyi tüketir, zaman ve paraya mal olur. Bu yüzden eşya atmanın   birçok nedeni vardır. Düzenli olarak eşya atmak, depolama alanlarını en üst düzeye çıkarmada önemli bir adımdır.

Bağış Yapın

Kurtulduğunuz eski eşyalar için onları çöpe atmak dışında en iyi seçenek vardır; bağışlamak.

En İyi Depolama Çözümlerini Bulun

Ayakkabılar eşyalar içinde ilginçtir en çok yer kaplayan eşyalardandır. İki senedir bir ayakkabıyı giymiyorsanız, zaten hiç giymeyeceksinizdir. Çıkartılacaklar listesinin başına yazın. Hem ayakkabılar hem diğer eşyalar için şeffaf saklama kapları kullanın. Böylece bir öğeyi depodan hızlı bir şekilde alabilirsiniz. İçini gördüğünüz daha dekoratif bir sepet ise yatak odaları gibi yaşam alanları için mükemmeldir.

Alanlarınız İçin Doğru Ürünleri Seçin

Kutu, tepsi veya raf satın almadan önce depolama alanlarınızı (dolap kapağının içi gibi) üç kez ölçün. Bir eşyayı bir dolaba sığdırmaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Depolama ürünleri eşyalarınıza uygun olmalıdır.

Eski Kutuları ve Kasaları Kullanın

Daha fazla depolama mobilyasına servet harcamadan da oturma odasında organize edebilirsiniz. Bunun için eski çekmeceleri, tel sepetleri vb. öğeleri dekorasyon öğesi olarak kullanın. Özellikle ahşap kasalar eşyalarınızı dekoratif depolamanın yanında korur ve daha bakımlı kalmasını da sağlar.Diğer Haberler