İnşaatçılar İle Ortaklık İçin 6 Emlakçı İpucu

Son Güncellenme Tarihi : 13 Ocak 23

Müteahhit ve inşaatçılarla çalışmak için emlakçı beceri seviyenizin bir sonraki seviyede olması gerekir. İletişimden sunuma, organizasyondan pazarlamaya - bu ilişkileri geliştirmek için riskleri göze alın ve gelişmeyi artırın. Emlak işi her zaman alım satım ile ilgilidir. Ancak her zaman hazır bir mülkü alıp satmazsınız. Bazen mülkü geliştirmek gerekir. Bu da sıklıkla mülk sahipleri için (ki bazen bu kendiniz olursunuz) mülkleri yenilemeler ve geliştirmeler için inşaatçılar ve müteahhitler ile sıkı pazarlıklar ve uzun görüşmeler yapmak demektir.
Emlak acentelerinde emlak alım satım koçluk sunumlarında tekrar tekrar gündeme gelen konulardan biri "inşaatçılarla nasıl çalışılır" olur. Bu tartışmalar, pandemi sırasında büyük bir darbe alan emlak sektörümüzün yeni inşaatlar tarafının yükselişe geçtiğinin iyi bir işaretidir.
Emlak temsilcilerin işletmeleri için yeni bir niş alan oluşturmak istemeleri harikadır. Bu yüzden inşaatçılarla bağlantı kurmanız ve ortak olmanız için altı ipucu bir araya getirdik.


1)    Araştırmanızı yapın!
Bir emlak inşaatçısı aramaya başlamadan önce, birlikte çalışmayı düşündüğünüz inşaatçıyı anlamanız çok önemlidir. Ne tür mülklerde uzmanlaştıklarını, sektördeki itibarlarını ve ne kadar süredir iş yaptıklarını bilmeniz gerekir. Bu, özellikle belirli bir ev tarzıyla veya belirli bir grup insanla niş olarak çalışmaktan hoşlanıyorsanız, hangi inşaatçının bir ortaklık için en uygun olduğu konusunda size bir fikir verecektir.


2)    Birlikte çalışmak istediğiniz inşaatçıya kendinizi pazarlamaya başlayın
Kendinizi inşaatçılara pazarlamaya başlamak için en iyi yer, bölgenizdeki küçük ve orta ölçekli inşaatçıların bir listesini yapmaktır. Büyük müteahhitler yerine onlara ağ oluşturma ve pazarlamanın ardındaki mantık, küçük şirketlerin çoğunun kendi şantiyelerinde çalışmak ve tüm projelerini yönetmek zorunda olma dezavantajına sahip olmaları ve bir sonraki için arazi bulmayı düşünmeye başlayamayacak kadar meşgul olmalarıdır.
Bir inşaatçıyı etkilemenin en iyi yollarından biri, onlar için de çalışmaktır. Yoğun programları nedeniyle, onları geliştirmeleri için aktif olarak karaya çıkarabilecek bir acenteye sahip olmak bir artıdır ve işbirliğinizi kazan-kazan olarak başlatmak için harika bir yoldur.


3)    Yeteneklerini belirleyin
Bir süredir piyasada olan ancak alıcı bulamayan modellerinden birini veya evlerinden birini pazarlamayı teklif edin. Becerilerinizi görebilmeleri için mülkü "demo" olarak kullanmak istediğinizi açıklayın.


4)    İnşaat, satış ve müzakere süreçlerini anlamak
Müzakere etme ve anlaşmaları kapatma söz konusu olduğunda her mülk inşaatçısının kendi süreci vardır. Süreçlerinde hangi adımların yer aldığını bilmek, önceden plan yapmanıza ve her şeyin sorunsuz ilerlemesini sağlayacak bir ortaklık anlaşmasını görüşmenize yardımcı olacaktır.
Süreç boyunca iletişim kurmanız veya aşina olmanız gereken kilit kişilerin kimler olduğunu bilmek de önemlidir, böylece bilgi sahibi olması gereken kişilerle iletişim kurduğunuzdan emin olabilirsiniz.


5)    Pazarlamacı şapkanızı takın
Geniş bir ilan siteleri üyelikleri, doğrudan posta iletişimi, yüz yüze görüşmeler, sosyal medya yönetimi, portföyünüzü ve mülkleirnizi etkili bir şekilde tanıtmak için hepsinin pazarlama cephaneliğinizde olması gerekir. Bir inşaatçı için pazarlama planınızı oluştururken hem eski usul hem de yüksek teknolojiyi düşünün. Sadece anlayışlı bir satış elemanı değil, aynı zamanda alıcıları işlerine çekmeye yardımcı olacak bir pazarlama çabası da görmek istiyorlar.


6)    Net iletişim kanalları oluşturun
Emlak, yüzde 80 oranında iletişim kurmak için dili nasıl kullanacağını öğrenmektir. Tohumları ekmek, teklifleri müzakere etmek, bir pazarlama planı sunmak, potansiyel müşteri ve emlak yapbozunun diğer tüm parçalarını kullanmak için kelimeler ve ifadeler kullanıyoruz.
Etkili iletişim, herhangi bir başarılı işbirliği projesi veya iki taraf arasındaki ilişki söz konusu olduğunda anahtardır, bu nedenle ilk günden itibaren açık iletişim kanallarının kurulduğundan emin olun! E-posta veya telefon görüşmeleri yoluyla yapılan düzenli güncellemeler, herkesin yolunda gitmesine yardımcı olabilir ve süreç boyunca herkesin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabilir.
Bir gayrimenkul müteahhidi ile ortaklık yaparken onları neyin harekete geçirdiğini düşünün. Hedeflerini alıp yalnızca onlara ulaşmalarına değil, nihayetinde işlerini ve müşteri tabanlarını büyütmelerine nasıl yardımcı olabilirsiniz?

İnşaatçılarla çalışmak için beceri seviyenizin bir sonraki seviyede olması gerekir. İletişimden sunuma, organizasyondan pazarlamaya - bu ilişkileri geliştirmek için riskleri artırmanın zamanı geldi. Vakit kaybetmeyin!Diğer Haberler