Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

John Lenon’un Florida Satın Aldığı Ev 47.5 Milyon Dolara Satışta

Son Güncellenme Tarihi : 18 Temmuz 20

Daha önce John Lennon tarafından satın alınan ev, yerel olarak El Solano, Palm Beach, Florida olarak bilinen emlak, sanatçı Rod Stewart ve yazar James Patterson'un sahip olduğu evlerin yakınında yer almaktadır. 1.3 dönüm üzerine kurulu tesis, yaklaşık 14.000 metrekarelik İspanyol tarzı bir ana ev, üç araba garajı, iki yüzme havuzu ve sahil kabini içeriyor ve Wall Street'e göre ev şu anda 47.5 milyon dolarlık satış bedeli ile listeleniyor.

Yedi yatak odalı ev aslında 1919 yılında ünlü mimar Addison Mizner tarafından inşa edildi ve o zamandan beri önemli ölçüde geliştirildi. Ancak el-şablonlu tavanlar ve coquina taş aksanları gibi dikkate değer dönem detaylarını hala korunuyor. Alışılmadık bir mimari özellik olarak büyük pencereli bir yemek odası ve dışarıda görünür bir havuz, büyük avizeler, havuza bakan resmi yemek odası ile dekore edilmiş ev tasarım endüstrisi profesyonelleri için mükemmel kaynaktır.

Bu evin John Lennon tarafından satın alınması ile ilgili ilgin bir bilgide var. John Lennon'un ve Ono'nun, varlıklarının “insanları etkileyip emlak fiyatını yükselteceği” korkusuyla, evi satın almadan önce Florida'yı hiç ziyaret etmemişler. Bunun yerine, satın almak istedikleri evin polaroid fotoğraflarını çekmek için farklı mesleklerden insanları çeşitli potansiyel evlere göndermişler Bu evde de John Lennon’nun hizmetçisi, emlakçıya ismini gizlemek isteyen bir iş adamını temsil ettiğini söyledi.

Lennon çiftinin başlangıçta evi satın aldıktan sonra evi elden geçirme planları vardı. Ancak Lennon vuruldu ve öldürüldü. Ono daha sonra evini güncelleme ve yenileme işini tamamladı, ancak kısa bir süre sonra 1986'da mülkü 3.15 milyon dolara sattı. Şimdiki sahipleri evi 2016'da yaklaşık 23 milyon dolara satın aldı.Diğer Haberler