Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

KONUTTA KARAR KADININ!

EGE MECLİSİ-İnternetin hayatımıza girmesiyle bir çok ihtiyaçta olduğu gibi konut bulma ve satın alma şekli de değişti. Emlak satın almak isteyenler internet üzerinden yaptıklarıyla araştırmayla sonuca ulaşıyorlar. 

 

Peki internette en çok emlak araması yapan cinsiyet hangisi? İlk olarak erkekler akla gelse de sorunun cevabı kadınlar... Kadınlar evi aramada ve bulmada erkeklere oranla daha fazla görev alıyorlar. Son noktada doğal olarak satın alma kararını da kadınlar veriyor. 

 

1 MİLYON 288 BİN EV ARAMASININ 750 BİNİ KADINLARIN...

emlaksitem.com Ağustos ayı verileri, ev bulmada kadınların rolünü bir kez daha ortaya çıkarıyor. emlaksitem.combilgilerine göre Ağustos ayı içinde İzmir'in tüm ilçelerinde 1 milyon 288 bin 382 satılık daire-ev tıklaması yapılmış. Bu aylık toplam tıklamayı yapan kadınların sayısı ise; 750 bin 210... Geri kalan 538 bin 172 ev aramasını erkekler yapmış. 

 

emlaksitem.com Ağustos ayı verilerine ilçeler bazında baktımığızda Konak, Karabağalar, Buca, Karşıyaka, Bornova, Çeşme, Urla, Dikili, Menderes, Gaziemir, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Seferihisar ilçelerinde ev aramasını en çok kadınlar yapıyor.

 

Erkeklerin kadınlara göne daha fazla internet üzerinden satılık ev araması yaptığı ilçeler ise; Bergama, Ödemiş, Torbalı, Tire ve Kemalpaşa olarak ortaya çıkıyor...Diğer Haberler