Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Postpandemik Dünyada En İyi Güvenilir Yatırım Aracı Gayrimenkul Olacak

Son Güncellenme Tarihi : 26 Haziran 20

Koronavirüs pandemisinin ortasında, emlak bir kez daha en güvenli yatırım seçeneği olarak ortaya çıktı. Kızılderililer için, bir ev sahibi olmak geleneksel olarak güvenlik ve prestij meselesi olarak kabul edilirdi. Bu diğer uluslar içinde zamandan bağımsız olarak geçerli oldu. Emlak sektörü, hisse senedi piyasalarındaki keskin yükselişle son birkaç yıldır can sıkıcı bir seyir izledi. Bununla beraber, konutlarda uzun vadeli yatırım taahhütlerinde bulunmaya karşı kira ödeme tercihi önem kazanmıştı.

Gayrimenkul yatırımı yapma konusundaki isteksizlik, daha kısa getirilere, konut kredilerine daha yüksek bir faiz oranına ve kiralamanın bir ev satın almaktan daha ucuz olduğu iddiasına dayanıyordu. Bununla birlikte, şu anda karşı karşıya olduğumuz koronavirüs pandemisi bu zihniyetini değiştirmeye başladı ve değiştirmeye devam edecektir.

Yeni başlayanlar için, bir ev, sahibi için benzersiz bir güvenlik duygusunu da beraberinde getiriyor. İnsanlar artık daha fazla kişisel evlerine sahip olmaya çalışacaklar ve bu da yatırımın altın hediyesi olacak. Başta ABD borsası olmak üzere hisse senedi piyasalarında devam eden zayıflık, gayrimenkul alım duygularına daha fazla yardımcı olacak ve tüketicinin sektöre ilgisini canlandıracaktır. Bu nedenle emlak piyasasındaki mülklerin değeri artacak en azından sabit kalacaktır.

Yatırımcılar yatırımlarında daha fazla belirsiz ortam her şeyden uzaklaşmak isteyecektir. Bu sebeple daha fazla şeffaflık ve güven arayacaklar. Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Konseyi'nin (NCREIF) Temmuz 2018 verilerine göre, özel pazar ticari gayrimenkulleri, son beş yılda ortalama yüzde 9,85 kar sağladılar.

Gayrimenkul yatırımı güvenilir bir yatırım performansına sahiptir. Volatilitesi yüksek, (yatırım araçlarındaki fiyatlardaki aşağı ve yukarı dalgalanma ölçütü) yüksek rekabet riski ile çalışan hisse senetleri ve tahvillere göre düşük volatiliteye (yatırım araçlarındaki aşağı yukarı dalgalanma ölçütü) sahiptir ve net ölçütler ile bu her zaman ortaya konmuştur.

Ve her şeyden önce, gayrimenkul kağıt para değildir. Maddi olarak elinizde tutabileceğiniz varlıktır ve bu da güvenilirliğini ve yatırım getirisini daha da artırır.

GSYİH ( Gayrisafi yurt içi hasıla ) büyümesi ile gayrimenkul talebi arasındaki pozitif ilişki, sektörün enflasyon riskinden korunma kabiliyetinden kaynaklanmaktadır.

Ekonomiler genişledikçe, gayrimenkul talebi daha yüksek kiralar getirir ve bu da gayrimenkulü bu anlamda güvenli bir yatırım yapan yüksek sermaye değerlerine dönüşür. Merkez Bankaları faiz indirimleri ile konut kredilerinde talebi körükleyen hamleleri de pei sıra yapmaktalar. Bu ticareti canlandırma hamleleri sırasında gayrimenkul yatırımlarını akıllıca yapmak isteyen herkesi sektöre çekmeye başladı.

Postpandemik ve bu kadar kasvetli bir senaryoda dünya için gayrimenkul sektörünün gümüş tepside sunulan bir sektör olacağını öngörmek zor değil. Gayrimenkullere yatırım yapmayı düşünürken zamanlama çok önemlidir. Ve şimdi harekete geçme zamanı geldi. Finansal güvenlik en başta insanların zihnindedir ve bunu sağlamak için maddi gücü birden fazla sepete koymak gerekir. Mevcut durumda, gayrimenkul insanlara en iyi tercihi sunacaktır. İstikrar, güven ve yine güven.Diğer Haberler