Giriş Yap Üye Ol Ücretsiz İlan Ver

Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?

Son Güncellenme Tarihi : 26 Haziran 20

Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Nedir? Bazılarınız için, gayrimenkul fotoğrafçılığını duymak şaşırtıcı olabilir. İnsanlar neden evlerin fotoğrafını çeksin ki?

Ama gerçek şu ki, gayrimenkulde fotoğrafçılığa çok fazla talep vardır. Özellikle şimdi çok daha fazla insan ev alıp satıyor. Bu özel tür basit görünebilir, ancak evlerin fotoğraflarını çekmek için beceri şarttır.

Niş bir disiplin olduğundan, manzara veya portre fotoğrafçılığı kadar popüler değildir. Ancak bu aynı zamanda çoğu fotoğraf işinden daha fazla müşteri kazanma ve daha fazla kazanma şansınız olduğu anlamına da gelir.

Gayrimenkul fotoğrafçılığı için evin konumu ve büyüklüğü, fiyatın belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Tabii ki, deneyiminiz de devreye giriyor. Yeni başlıyorsanız, daha deneyimli rakipler ve muhtemel reklam ajanslarından  daha az ücret almak mantıklı olacaktır.

Bölgeniz gayrimenkul için birinci sınıf bir yerse, bu sizin için mükemmel bir fotoğrafçılık kariyeri olabilir!

Bir emlak temsilcisi iseniz fotoğrafçılık merakınızı gayrimenkul fotoğrafçılığı için kullanmanızın işinize büyük katkı yapacağını söylememize bile gerek yok.

Emlak Fotoğrafı Nasıl Çekilmeli?

Her emlak için standart bir fotoğraf çekim listesi vardır.

Fotoğrafları çekilen iki ev aynı olmasa da, her gayrimenkul fotoğrafçısının isteyeceği tipik çekimler vardır.

Neleri kapsayacaklarını bilmek, gayrimenkul fotoğrafçılığının nasıl çekileceğini öğrenmek için önemli bir ipucudur.

Öncelikle emlak ilanı listelemelerinde ve resim galerisi oluşturmada kullanılacak fotoğraf sayısı ve açıları;

Her yatak odasının, mutfağın ve oturma odasının 2 adet geniş açılı çekimi.

İnanılmaz derecede güzel veya ferah olmadığı sürece banyonun 1 kare fotoğrafı yeterlidir.

Bazı benzersiz özelliklere sahip olmadığı sürece arka bahçenin 1-3 adet kare fotoğrafı. Ve sonra ön açıları göstermek için evin önünden 1-2 kare çekim.

Evin çamaşır odası, garajı ve kileri gibi özellikler varsa her özellikten 1 kare çekim.

Bu liste, sahip olmanız gereken tüm emlak çekimleri için kaç adet kare kullanmanız için bir referans noktasına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Listenizi emlak ilanı için kullandığınızda daha etkili sonuçlar için beklemekten başka yapacağınız bir şey yok.Diğer Haberler