Satılık Evinizin Ekran Çekiciliğini Artırın

Son Güncellenme Tarihi : 06 Ocak 22

COVID-19 sırasında ev gösterimleri çevrimiçi olurken, ilanlarınızı ekranlarda nasıl öne çıkaracağınızı öğrenin. Evinizi satmak için kalabalık ve yüz yüze müşteri gezi tanıtımlarına güveniyorsanız, muhtemelen bu satış stratejinizi yeniden düşünüyorsunuzdur. Birçok kişinin evden alışverişlerini yapmaya alışması ve hala hastalık korkusu ile evden kalmasıyla birlikte çevrimiçi satış listeleri her zamankinden daha fazla önem kazandı. Ve her şey evinizin ekran çekiciliğini artırmakla başlıyor.

Alanınızı Sahneleyin
Evinizi satmak için gösterim yaparken düzenlemenin ilk adımı agresif düzenlemedir. Tüm çocukların ve evcil hayvanların oyuncaklarını kaldırın, yığıntı olarak gözüken dergileri saklayın veya geri dönüştürün. Ve şimdilik resim çerçevelerinizi ve hatıralarınızı kutulayın. Evinizdeki tüm kişiliği silmek istemezsiniz. Ancak potansiyel alıcıların kendilerini orada yaşarken hayal edebilmeleri için nötr hissetmesini istersiniz. Ayrıca, sergilenen şeyler ne kadar az rastgele olursa, odalarınız o kadar geniş görünür.
Ardından, düzeni düşünün. Odalarınızın düzenini beğenebilirsiniz. Ancak mobilya yerleşiminiz ekrandaki alanı en üst düzeye çıkarmayabilir. Mevcut düzenin iyi fotoğraflanıp fotoğraflanmadığını görmek için bazı test fotoğrafları çekin. Kayıtlı veya canlı bir video turu oluşturmayı planlıyorsanız, bir arkadaşınızla görüntülü sohbet yapın ve mobilya parçaları arasında net bir yolunuz olup olmadığına bakın. Canlı bir tur yaparken kesinlikle bir mobilyaya takılmaktan kaçınmak istersiniz.

Son olarak, görünen her yüzeyi temizleyin ve tozunu alın. Odaların olabildiğince aydınlık olması için tüm ampulleri değiştirin. Çok karanlıksa en güzel alanlar bile kamerada iyi görünmeyecektir.

Sanal Gösterimi Düşünün
Mevcut eviniz boşsa, birkaç seçeneğiniz vardır: Boş bırakabilirsiniz. Fakat mobilyalı evler daha hızlı satılma eğilimindedir. Evinize güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlayabiliyorsanız ve evinizin konumu, değerini eşyalı olarak satmak ile daha da artacak durumda ise mobilya satın alabilirsiniz. Bir odanın ölçeğini göstermek için sadece birkaç önemli parçaya ihtiyacınız vardır. Örneğin bir oturma odasının boyutunu belirleyen bir kanepe, sehpa ve halı fazla pahalı olmayan ama gerekli mobilyalardır. Parçaları saklamak istemiyorsanız, bu eşyalar ile evinizi satabileceğiniz gibi kendiniz içinde taşınacağınız veya diğer evinizde de kullanabilirsiniz.

Bunun dışında evinize dijital olarak sanal mobilyalar ekleyen sanal sahnelemeyi de deneyebilirsiniz. 3D gösterimler uzun bir yol kat etti ve bir evin çok çekici görünmesini sağlayabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok uygulamalarının yanı sıra birçok internet sitesi hizmeti de bulabilirsiniz.

Eviniz Harika Görünüyor O Zaman Paylaşın
Daha fazla ilgi çekmek için evinizi çevrimiçi olarak sergilemenin birkaç yolu vardır. Paylaşım işlerini bir emlak temsilcisi veya emlak profesyonel fotoğrafçının yapması bir seçenek olmadığında dahi bu yollar çok işinize yarayacaktır. Öncelikle hareketsiz fotoğraflar için, ev satıcılarına yönelik kapsamlı fotoğraf kılavuzlarına bakın. Kaydedilmiş veya canlı video oluşturma konusunda rehberlik için bu ipuçlarına göz atın. Geniş açı fotoğraf çeken bir makineniz varsa bu size büyük prim kazandıracaktır. En son olarak da Emlak Sitem gibi her gün on binlerce satılık ev arayan ziyaretçinin olduğu kullanışlı ve yoğun sitelerde ilan açarak harika görsellerinizi paylaşın. En hızlı şekilde gayrimenkulünüzü satmanın keyfini yaşayın.Diğer Haberler